• Veda vs. Fakty

  Vakcíny nefungujú. Sú aspoň bezpečné?

  Redakcia — September 2019

  Mnohí zástancovia takzvanej klasickej medicíny útočia na moderné prístupy k liečbe, akými sú napríklad homeopatia, či používanie liečivých kameňov. Hovoria nielen to, že tieto progresívne typy liečby sú neúčinné, ale často sa objavujú hlasy, že tieto prístupy sú dokonca nebezpečné. Prípravky zo svojich radov však nekriticky kladú na piedestál dokonalosti. Pozrime sa napríklad na vakcíny. Tie sa stali novodobými bohmi týchto ľudí a beda tomu, kto by na ne krivého slova povedal.

  Povedzme si to ale na rovinu. Vakcíny sú zlo! A teraz sa nebavíme o zlo-žitých výskumoch, kedy sa stovky vedcov snažia vyvrátiť prelomové dielo doktora Wakefielda, ktoré nezvratným spôsobom dalo do súvislosti vakcíny a autizmus. Všimnime si len minuloročný priebeh chrípkovej epidémie, kedy zaočkovaní ľudia dostávali túto chorobu v priemere tak isto ako nezaočkovaní. Krycej historke o tom, že netrafili kmeň ochorenia už nikto neverí - choroby predsa nie sú stromy, aby mali kmene. Ak teraz použijeme Occamovu britvu, zistíme, že najjednoduchšie, a teda aj najpravdivejšie, vysvetlenie je jedine to, že vakcíny majú iný účel, než za aký sú skrývané.


  "Doktorka" sa snaží o vyvrátenie výsledkov doktora Wakefielda.

  Štátne mašinérie majú dokonalý spôsob na ovládanie más a povinné očkovania zaručujú široký dosah takéhoto ovplyvňovania. Potrebujú, aby ľudia boli viac ako ovce? Pridajú fluór. Potrebujú sa zavďačiť nadnárodným farma firmám? Pridajú nebezpečné látky, aby ľudia chodili viac k lekárom. Tých možností je tam nespočítateľne veľa. Dr. Chvostík zo Slovenského centra pre alternatívnu medicínu (SCAM) hovorí aj o ďalšej možnosti: "Najnovším trendom vo vakcinácii sa stáva cielené očkovanie. Farma firmy dokážu už len z vašej fotky zistiť váš genóm - všimnite si, koľko čakárni u lekárov už má kamery - a na jeho základe pripraviť vakcínu, ktorá bude mať špecifický účinok len a len na vás."

  Doktor Chvostík svoje zistenia spísal do článku, ktorý bude publikovaný v svetoznámom časopise Journal of Alternative Medicine. Z klasických vakcín vyextrahoval látky, o ktorých hovorí, že sa špecificky viažu na špecifické miesta v géne človeka, a tak obmedzuju jeho pôsobenie. Vládam stačí zaveliť, čo treba u tej ktorej osoby obmedziť a je to. V zákulisí sa šepká, že najnovším trendom už nie je obmedzovanie slobody, ako to bolo pred rokom 1989, ale moderné vakcíny sa snažia obmedzovať kritické myslenie u ľudí. Doktor Chvostík vie o čom hovorí. Ako dieťa dostal dvojnásobné množstvá vakcín, pretože si ho pomýlili s jeho dvojčaťom (nositeľom pofidérnej Nobelovej ceny), a odvtedy cíti, že sa musel snažiť oveľa viac než jeho rovesníci, ktorí študovali medicínu - jemu sa to podarilo až na tretíkrát.


  Jedna z látok, ktorú Dr. Chvostík vyextrahoval z vakcíny, obmedzujúcej kritické myslenie.

  Jeho slová samozrejme nepadajú na úrodnú pôdu u takzvaných klasických doktorov. Mnohí sa nad jeho výsledkami posmešne vyjadrujú. Niektorí pridávajú aj vymyslené vysvetlenia. Napríklad Dr. Hrdý vysvetľuje: "Je zatiaľ nemožné získať na konkrétny genetický kód prispôsobenú látku. To viete málokedy a aj keď ju získate, tak pozorujete nízku efektivitu u časti populácie. Takto získané molekuly môžu tiež fungovať ako jed zároveň. Ako ten problém vyriešiť? A čo využívame? Ľudské telo nevidí či máte chorobu a či vakcínu. Reakcia na obe je rovnaká. Skupiny vedcov skúmali pôsobenie štvoríc umŕtvených vírusov. Ak použijete takto pripravené látky, štandardné reakcie sú okamžité. Počítačové simulácie ukazujú, že kódovanie obranných látok je vtedy identické a vy máte ešte len na polovicu vytvorenú imunitu. Každý ďalší útok potom doplní kód tak, že nie je možné dostať ani ekzém."

  Doktor Chvostík si však z toho ťažkú hlavu nerobí: "Títo doktori narozprávajú všeličo, len aby nedošlo k zavrhnutiu ich bludov. Minule, keď som sa rozprával s Dr. Hrdým, povedal mi, že vraj počúvam len jeho každé štvrté slovo. To je urážka! Keby som to ozaj robil, tak isto dôjdem k úplne iným záverom." Ako dopadne tento nekonečný rozkol medzi zlými doktormi, plateným krvavými dolármi farma firiem, a neohrozenými bojovníkmi z alternatívnej strany, predpovedať nevieme. Dúfame ale, že dobro zvíťazí nad zlom.

  Tajnička mesiaca

  Vyriešte tajničku na tento mesiac a získajte doživotné predplatné!

  Hra na tento mesiac

  Niečo pre zábavu i zamyslenie. Potrápte svoje mozgové bunky.

  Mesiac v znamení Panny

  Tento mesiac veští Panna Cota.

  Septembrový test

  Test TEST.

  Kruh v obilí na tento mesiac

  INZERCIA

  INZERCIA